[Інфографіка] 56% українців підтримують Brexit

Июль 22, 2016 | Блог

Дослідницька компанія  iVOX Ukraine дізналася, як українські інтернет користувачі ставляться до результатів британського референдуму про членство в Євросоюзі. В онлайн опитуванні взяло участь 1004 респондента, які поділилися прогнозами про наслідки Brexit для Євросоюзу, Великобританії та України. Рішення британців підтримують 56%.

brexit_opinion_ukr

Економічні наслідки

Своє припущення про те, що вихід Британії призведе до спаду в економіці європейських країн висловили 32% із загального числа респондентів. 24% всіх опитаних прогнозують економічні труднощі для Великобританії.

brexit_economic_impacts_ukr

Варто відзначити, що прихильники Brexit, вважають, що Євросоюз чекають важчі наслідки, ніж для Британії. Так 29% відповіли, що Brexit призведе до економічного спаду в країнах Євросоюзу і лише 9% вважають, що відмова від членства негативно позначиться на економіці туманного Альбіону. У той час як противники Brexit більш песимістично дивляться на економічне майбутнє як Європейського союзу (36%), так і Британії (43%).

Геополітичні наслідки

32% опитаних припускають, що британський вибір послужить поштовхом для розпаду Європейського союзу; порушення цілісності Сполученого Королівства прогнозують 28% з числа всіх респондентів.

brexit_geopolitical_ impact_ukr

36% учасників опитування, які підтримують рішення про вихід, вважають що британський вибір спричинить за собою ряд референдумів в інших країнах, що призведе до розпаду Євросоюзу. Цієї ж точки зору дотримуються 27% учасників опитування, які не підтримують рішення більшості британців.20% противників Брексіта думають, що Шотландія і Північна Ірландія, де більшість населення висловило бажання залишитися в ЄС, в результаті референдуму про незалежність покинуть Сполучене Королівство.

Наслідки для України

27% українських інтернет користувачів припускають, що в зв’язку з можливим виходом Британії, Європейський союз послабить увагу до проблемам України. 26% вважають що Євросоюз призупинить процес прийняття країн-претендентів (Україна, Грузія, Туреччина).

brexit_consequences_for_Ukraine_ukr

Респонденти, які підтримують Brexit оптимістичніше дивляться на наслідки британського вибору для України. 60% прогнозують, що відносини між Британією та ЄС ніяк не вплинуть на ситуацію в Україні, 34% думають, що процес прийняття безвізового режиму призупиниться, 6% прогнозують поштовх у вирішенні цього питання.

Учасники опитування, які висловили незгоду з рішенням британців вийти з ЄС , дивляться на ситуацію інакше. Тільки 3% згодні з тим, що Brexit прискорить скасування візових вимог для громадян України. 49% вважають, що процес призупиниться, 48% — що британський питання не вплине на перебіг подій.

Переглянути повну інфографіку ви можете за посиланням